RADA RODZICÓW

Rada Rodziców reprezentuje rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. Należy do niej po jednym przedstawicielu z każdej grupy.

Czym się zajmuje?

1. Pełen opis jej kompetencji jest w ustawie Prawo oświatowe, statucie przedszkola oraz w regulaminie Rady.
  2. Przedstawia dyrekcji i władzom oświatowym opinie i wnioski rodziców dotyczące funkcjonowania placówki.
  3. Jej członkowie są w stałym kontakcie z rodzicami, przekazują im wszystkie niezbędne informacje o działalności przedszkola i planowanych wydarzeniach.
  4. Rada wspiera dyrekcję i grono pedagogiczne w pracy wychowawczej, a wszystkie jej działania powinny mieć na celu troskę o wszechstronny rozwój i dobro dzieci uczęszczających do przedszkola.

Przewodnicząca Rady Rodziców 2023/24

Pani Julita Babaecka-Maciejska