Deklaracja dostępności

Przedszkole nr 295 "Kraina Bajek" w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.p295kraina bajek.szkolnastrona.pl.

Data publikacji strony internetowej: 2021-09-30.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-10-31.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Szablon strony jest zgodny w 100% z WCAG 2.1 na poziomie AA, jednak niektóre treści publikowane przez redaktorów na stronie mogą niespełniać wymagań standardu. Problemy, które mogą wystąpić:

  • Niektóre zdjęcia i grafiki nie posiadają opisów alternatywnych.
  • Filmy nie posiadają napisów.
  • Niektóre dokumenty elektroniczne jak np. PDF mogą nie być dostępne cyfrowo.
  • Niektóre treści mogą niespełniać minimalnych wymagań kontrastu.

Redaktorzy naszej strony cały czas pracują nad dostępnością zamieszczanych materiałów.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Deklarację sporządzono dnia: 2021-09-30.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Agnieszka Ptak-Małek, e-mail: p295@edu.um.warszawa.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 22 617 52 13. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/ 

Dostępność architektoniczna

Przedszkole Nr 295 „Kraina Bajek” w Warszawie ma siedzibę przy ul. Afrykańskiej 9. Budynek posiada 1 wejście, które jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Do wejścia głównego prowadzi furtka. Następnie można dojść do drzwi głównych po 3 schodkach lub przez podjazd dla wózków i osób niepełnosprawnych, który ma 1,20m szerokości. Drzwi główne zaopatrzone są w sygnał dźwiękowy i zworę elektromagnetyczną uruchamianą od wewnątrz przez pracownika przedszkola lub na kod. Zainstalowany jest dzwonek po prawej stronie drzwi na wysokości 1,40 m.

Sale poszczególnych grup wiekowych znajdują się na 2 poziomach. Na parterze znajdują się 2 grupy, a na pierwsze piętro prowadzą 22 schody i tam znajdują się 4 pozostałe grupy wiekowe. Szatnia dla wszystkich grup wiekowych usytuowana jest na poziomie parteru.

Toalety znajdujące się w salach nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Łazienki ogrodowe nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma windy, pochylni, podjazdów, platform, pętli indukcyjnych, informacji głosowych.

Wokół przedszkola znajduje się wąski chodnik o szerokości 1,20 m. Brak jest miejsc parkingowych dostępnych dla osób z zewnątrz i nie ma wydzielonego miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Sposób dojazdu: Budynek znajduje się niedaleko skrzyżowania ulic Afrykańskiej oraz Bora-Komorowskiego, Egipskiej. W pobliżu usytuowane są przystanki autobusowe linii: 111,117, 123, 147, 411, 507, 509, E-1, N02, N22, N72

Filia I ma siedzibę przy ul. Al. Stanów Zjednoczonych 26A. Budynek posiada 1 wejście, które nie jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Do wejścia trzeba pokonać 6 schodków. Drzwi nie są zaopatrzone w zworę elektromagnetyczną, natomiast zabezpieczane są zamkiem jalowskim przez pracowników przedszkola od wewnątrz. Na zewnątrz zainstalowany jest dzwonek po lewej stronie drzwi na wysokości 1,40m. W wewnątrz budynku na parterze znajdują się: 1 sala, toaleta dla dzieci, toaleta dla personelu oraz szatnia dla dzieci. Te pomieszczenia nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma windy, pochylni, podjazdów, platform, pętli indukcyjnych, informacji głosowych.

Filia II ma siedzibę przy ul. Al. Stanów Zjednoczonych 26A. Budynek posiada 1 wejście. Do wejścia można się dostać po 9 schodkach lub podjazdem o szerokości 1,20 m. Drzwi nie są zaopatrzone w zworę elektromagnetyczną, natomiast zabezpieczane są zamkiem jalowskim przez pracowników przedszkola od wewnątrz. Na zewnątrz zainstalowany jest dzwonek po lewej stronie drzwi na wysokości 1,40 m. W wewnątrz budynku na parterze znajdują się 2 sala, toaleta dla dzieci, toaleta dla personelu oraz szatnia dla dzieci. Te pomieszczenia nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma windy, pochylni, podjazdów, platform, pętli indukcyjnych, informacji głosowych.

Sposób dojazdu: Obie filie znajdują się w tym samym budynku przy ulicy Al. Stanów Zjednoczonych 26A tuż obok Zespołu Szkół Łączności. W pobliżu usytuowane są przystanki autobusowe linii: 141, 143, 151, 182, 188, 502, 514, 520, 523, 525, N25

Dyrektor przedszkola wyraża zgodę na wstęp z psem asystującym.

Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Przedszkole dysponuje aplikacją transkrypcji na żywo dla osób niesłyszących.

Informacje dodatkowe

Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące

  • Możliwość powiększenia wielkości liter;
  • Podwyższony kontrast (czarne tło, żółte litery);
  • Skalę szarości, podświetlane linki;
  • Aby szybko znaleźć najważniejsze treści, użytkownicy mogą skorzystać z głównego menu, mapy strony lub wbudowanej wyszukiwarki;
  • Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.