Główna placówka

Przedszkole znajduje się przy ulicy Afrykańskiej 9. W placówce zlokalizowane jest 6 oddziałów przeznaczonych na 142 dzieci. Dwie przestronne sale znajdują się na parterze. Natomiast na pierwszym piętrze usytuowane są cztery sale dla dzieci . Nasze grupy noszą nazwy: Misie, Tygryski, Kangurki, Sówki, Jeżyki i Kociaki.

Do dyspozycji naszych wychowanków, przekazujemy przestronne, kolorowe i dobrze wyposażone sale całodziennego pobytu. Kąciki zainteresowań, pomoce dydaktyczne i zabawki są dostosowane do wieku naszych wychowanków i spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Ponadto posiadamy nowoczesną tablicę interaktywną dzięki której przekazujemy wiedzę w nowoczesny i atrakcyjny sposób naszym podopiecznym.

Duży ogród przedszkolny zapewnia przestrzeń do pobytu na świeżym powietrzu. Dzieci wychodzą również na spacery w celu poznania najbliższej okolicy. Nawiązaliśmy współpracę ze środowiskiem lokalnym z Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży nr 62 oraz z Klubem ,,Orion”.

Nasi podopieczni na co dzień oprócz opieki, wychowania i nauki mają też zapewnioną niezbędną pomoc psychologiczno-pedagogiczną ze strony logopedy, psychologa oraz pedagoga specjalnego.

Wszyscy nasi wychowankowie korzystają z żywienia, z dwóch lub trzech posiłków dziennie. Przedszkole posiada własną, profesjonalnie wyposażoną kuchnie, serwującą smaczne, domowe posiłki.

Przedszkole Nr 295, to miejsce, w którym zapewniamy dzieciom radość i bezpieczeństwo, profesjonalną opiekę, edukację i dobrą zabawę.

Poprzez swoją pracę wszyscy pracownicy przedszkola starają się czynić wszystko, aby zasłużyć na miano przedszkola przyjaznego dzieciom i rodzicom.