Wycieczka do teatru na spektakl pt.Roszpunka

15.03 przedszkolaki z grup najstarszych wybrały się na wycieczkę autokarową na spektakl pt. „ Roszpunka” w Scenie Relaks.
Celem wycieczki było podniesienie kompetencji kulturalnych dzieci w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklach.

Roszpunka” to bardzo dobrze znana dzieciom baśń Braci Grimm, która opowiada o ważnych w życiu każdego człowieka wartościach, że dobro zwycięża a zło zostaje pokonane.
Tym razem przedszkolaki i uczniowie obejrzeli interpretację baśni aktorów teatru z Wrocławia w reżyserii K. Kuldy. Gówna bohaterka , młoda dziewczyna odważnie stawiała czoła przeciwnościom losu, przekazując młodym widzom lekcję o sile wewnętrznej, determinacji i odwadze.
Piękna scenografia, gra świateł i muzyka śpiewana na żywo sprawiły, że spektakl bardzo podobał się wszystkim a dzieci żywo reagowały na przedstawione zdarzenia. Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.